Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

  • zapewnią poczucie bezpieczeństwa zdecydowanie zwiększając stopień ochrony domu lub pomieszczeń firmowych
  • skutecznie zabezpieczą przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń
  • chronią przed hałasem
  • pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczeń
  • dzięki roletom można w prosty sposób podzielić pomieszczenie

Typy rolet

  • Rolety nadstawne
  • Rolety zewnętrzne (na elewację)
  • Rolety RKS (nadprożowe)

 

Rolety nadstawne

Rolety te montuje się razem z oknem (puszka połączona jest z ramą okienną), dlatego planując ich montaż trzeba przygotować większy otwór okienny.

Chociaż puszki w tym systemie jest niewidoczna, to klapa rewizyjna znajduje się od wewnątrz pomieszczenia.

 

                               Roleta nadstawna Classic                                                                                                                                    Roleta nadstawna Termolux

26   30

 

 

 

 

 

 

 

 

                               Roleta nadstawna Interlux                                                                                                                                    Roleta nadstawna Interlux z moskitierą

28        29

 

 

 

 

 

 

 

Rolety zewnętrzne (na elewację)

Rolety elewacyjne są przeznaczone do stosowania w istniejących budynkach – ich montaż nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Aluminiowy profil rolety zwijany jest do skrzynki umieszczonej na ścianie lub w ościeży (montaż do ramy okna). Skrzynka może być owalna lub mieć kształt prostopadłościanu. Skrzynki tradycyjne są zalecane w przypadku montażu w ościeży, który pozwala nieco ukryć skrzynkę. Skrzynki owalne warto wybierać przy montażu do muru, gdyż są bardziej widoczne.

 

Rolety RKS (nadprożowe)

Tym co odróżnia je od innych systemów są skrzynki rolet, będące jednocześnie gotowymi elementami budowlanymi – nadprożami. Wykonuje się je ze specjalnego tzw. twardego styropianu. Montaż rolet z ich wykorzystaniem przebiega dwuetapowo: najpierw, na etapie budowy „obsadza się” skrzynki, potem, kiedy wstawione są okna, w dowolnym momencie można założyć pancerze i zamontować prowadnice.

31   32